Padra Mehr Aria Technical Engineering

فنی مهندسی پادرا مهرآریا

Padra Mehr Aria Technical Engineering 

ابزاردقیق هایژنیک یا بهداشتی (Hygienic)

flow measurement tomato paste hygienic

دبی سنج OPTIMASS 6400 شرکت Krohne نصب شده در کارخانه رب گوجه فرنگی

همه روزه مقدار زیادی مواد غذایی، نوشیدنی، دارو و مواد آرایشی توسط صنعت تولید و راهی بازار می گردد. کیفیت این مواد تاثیر مستقیم بر سلامتی انسان داشته و طبق قوانین بین المللی (FDA و GMP) تولید کنندگان موظف هستند با رعایت همه اصول دخیل در کیفیت مواد خوراکی، استاندارد کیفی مورد نظر سازمان های نظارتی را تامین نمایند. طبیعتا رعایت استاندارد های ابزاردقیق هایژنیک و داشتن محصول نهایی سالم و با کیفیت در دراز مدت نیاز مشتری را به بهترین نحو تامین و رضایت وی را به همراه خواهد داشت.

استفاده از تجهیزات ابزار دقیق فشارسنج، دبی سنج، دما سنج، چگالی سنج و … در خط تولید مواد غذایی و دارویی امری غیر قابل اجتناب می باشد. اما تجهیزات اندازه گیری مورد استفاده در خطوط تولید این صنعت می بایست دارای طراحی متمایز و ویژگی های خاصی باشند تا از هر گونه کاهش کیفیت محصولات ناشی از تجهیزات مذکور در روند تولید ممانعت به عمل آید که به چند نمونه آن اشاره خواهیم نمود.

ویژگی ها و مشخصات تجهیزات ابزار دقیق هایژنیک یا بهداشتی (Hygienic)

برای رعایت موارد بالا در اندازه گیری کمیت های فیزیکی سیال (دبی، فشار، دما و …) در این صنایع می بایست از تجهیزاتی استفاده نمود که در قسمت هایی که در تماس با سیال هستند (Wetted Parts)، از موادی استفاده شده باشد که بسیار با دوام و واکنش ناپذیر باشند (عمدتا از Stainless Steel 316L و Stainless Steel 316Ti در این سطوح استفاده می شود) این تجهیزات با در نظر گرفتن استاندارد های مربوطه ساخته و در صنایع مذکور استفاده خواهند شد.

از استانداردهای هایژنیک یا Hygienic می توان به استاندارد های 3 – A و DIN 11851 و …اشاره نمود.

شرکت پادراتک مفتخر است تجهیزات ابزاردقیق هایژنیک مورد نیاز تولیدکنندگان محترم مواد غذایی، نوشیدنی، دارو، مواد آرایشی و … را با رعایت استاندارد های داخلی و بین المللی تامین نماید تا بتواند سهم ناچیزی درارتقا کیفیت مواد غذایی و دارویی ساخت داخل و سلامت مردم عزیز میهنمان داشته باشد.

جستجو کنید...